T : +90 (212) 886 73 04 Pbx

Tarihçe
1989 Yılında Armağan Kimya LTD. ŞTİ. olarak faaliyetlerimize tekstil yardımcı kimyasalları üretimi ile başladık.

1990 Yılında poliüretan hammaddeleri için pigment pastaları,poliol içi renklendiriciler ve kalıp ayırıcı distribütörlükleri alarak ürün portföyümüzü genişlettik.

1996 Yılında ayakkabı taban sektöründe kullanılan poliüretan, PVC, termoplastik, ABS, PS hammaddeleri için pigment pastaları, poliol içi renklendiriciler (masterbatch), vernikler ve kalıp ayırıcı üretimine başladık. Bu alanda Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdik.

1998 Yılında Esenyurt'da bulunan bugünkü modern tesislerimize taşındık.

2001 Yılında gıda ambalaj sektörü için 'heat seal' verniklerin üretimine başladık.

2004 Yılı itibari ile otomotiv ve mobilya yan sanayinde kullanılan poliüretan hammaddeleri için poliol içi renklendiriciler ve kalıp içi boyaları, su ve solvent bazlı kalıp ayırıcıların üretimine başladık. Bu alanda da Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdik. Aynı yıl kauçuk sektörü için su bazlı kalıp ayırıcıların, EPDM conta ve fitil üretimi için yağlayıcıların ve kaydırıcıların üretimine başladık.

2005 Yılında Ar&Ge, üretim ve ticari faaliyetlerimizi Armağan Kimya Donatım Makine Enerji SAN. ve TİC. A.Ş. adı altında toplayarak daha güçlü bir ortaklık ve sermaye yapısıyla yolumuza devam ettik.

2008 Yılında İran'da poliüretan sektörü için poliol içi renklendiricileri üreten ortak yatırım tesisimiz İran-Armağan'ı hayata geçirdik.


Vizyonumuz
TEKNİK KİMYA A.Ş. olarak, müşterilerimize ve kendimize verdiğimiz değerle,ürünlerimizi sürekli geliştirerek,temiz ve titiz çalışarak hizmet verdiğimiz sektörlerde lider kuruluş olmak.


Misyonumuz
Hedef ve değerlerimiz doğrultusunda, satış ve satış sonrası hizmetlerimiz ile müşteri memnuniyetini en üst düzeyde gerçekleştirmek.

Hizmet verdiğimiz sektörlerdeki gelişmeleri takip ederek, performans arttıran güvenilir ürünler sunmak.

Kaynaklarımızı etkin biçimde kullanarak müşterilerimize, çalışanlarımıza, topluma ve çevreye kattığımız değerleri sürekli ve kalıcı biçimde arttırmak.

İnsan kaynaklarına, kaliteye ve eğitime her zaman öncelik vermek ve bu yönde yatırımlarımıza devam etmek.


Üretim Tesisimiz

4500 Metre kare kapalı alanda üretim yapan Armağan Kimya A.Ş. başlıca üç üretim departmanına sahiptir.


Vakslar ,Silikonlar ve çeşitli polimerlerin ileri teknoloji ekipmanları kullanılarak dispers edildiği kalıp ayırıcı departmanı.
Emülsiyon ve polimer teknolojilerinin kullanıldığı su ve solvent bazlı kalıp ayırıcı üretim departmanı.
Poliüretan, PVC, ABS, PS gibi plastik yüzeyler için vernik, renk pastası, yarı mamül ve sıvı renklendiricilerin üretildiği üretim departmanı.

Aylık üretim kapasitesi 500 ton olup geniş bir makine parkuruna sahip Armağan Kimya A.Ş., kaliteli üretim için son teknoloji ekipmanları kullanmayı ilke edinmiştir.